hír
Televízió és stream szolgáltatásra készülő filmek gyártásának támogatásáról döntött a Nemzeti Filmintézet. A támogatott alkotások között szerepel…
továbbhír
A legnagyobb kortárs filmesek mellett támogatják a Hab rendezőjét, Lakos Nórát, aki most Véletlenül írtam egy könyvet címmel készít filmet egy…
továbbhír
Öt dokumentumfilm és két animációs sorozat gyártását támogatja a Nemzeti Filmintézet, köztük egy kamaszoknak szóló sci-fi animációt, a Városi…
továbbhír
Az NFI legújabb gyártási támogatásában színházak fognak össze filmesekkel: hat vidéki, egy határon túli és kilenc fővárosi színház egy-egy…
továbbhír
A vajdasági Béres Márta és Fekete Ernő főszereplésével készülő romantikus dramedy-t és Szalay Péter 1989 sorsfordító eseményeit feldolgozó…
továbbhír
Balla Eszter és Haumann Máté főszereplésével készül Dobó Kata első rendezése, az azonos című színi komédiát adaptáló Kölcsönlakás, míg a tavalyi…
továbbhír
Almási Tamás a tokaji borvidékről készülő kreatív dokumentumfilmje és Szilágyi Zsófia elsőfilmje, az Egy nap forgatása kezdődhet a Filmalap gyártási…
továbbmagazin
A MEDIA Desk Magyarország Iroda tájékoztató előadást tart a MEDIA Plus Program gyártás-előkészítési támogatásáról hazai audiovizuális szakemberek…
továbbMegérkezett magyar mozikba a Lakos Nóra Véletlenül írtam egy könyvet című rendezése, ami a gyerekek és a családok életéről és problémáiról szól játékos, elemelt hangvételben.
Újjászületett a magyar ifjúsági film, és ebben nincs semmi véletlen
Ahol a Bauhaus és a tinilányos hangulat találkozik
Együtt mozizhatnak kicsik és nagyok – 7 magyar családi filmet ajánlunk
a teljes dossziéA Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dosszié